25 Ekim 2017, Çarşamba

Amazon Yolculuğumuz Başlıyor

Müşterilerimizin ödeme konusunda sıkıntı yaşamaları, iş bakımından bizi de etkiledi. Yeni bir çıkış noktası ararken Armağan Kızılcan ve Amazon ile tanıştık. Yaptığımız araştırmalar sonucunda, potansiyel yeni iş modeli fırsatımız olduğunu gördük. Ürün araştırması yaptık; bir ayda 3600 civarı satılan ve satış sonrası net 121 dolar kar bırakan bir ürünü bulmamız dönüm noktamızdı. Amazonda satış yapmaya karar verdik. Artık her şey eskisi gibi olmayacaktı.
25 Ekim 2017, Çarşamba
2 Şubat 2018, Cuma

Amazon Dropshipping İş Modeline Geçiyoruz

Q4 seozununun sonuna gelmemiz bizi çok etkiledi. Bulduğumuz ürüne yatırımı gereksiz kılması, aralık sonra satışların bıçak gibi kesilmesi, ürünün sezonsal olması sonu yeni ürün arayışına sürükledi. Bu arada boş kalmamak için shopify yapmaya niyetlendik, fakat kısa sürede sistemden çıktık. Amazonun çok hızlı satış imkanı, yüksek kar marjı ve düşük giriş bariyeri sebeiyle amazon’da dropshipping yapmaya karar verdik.
2 Şubat 2018, Cuma
2 Temmuz 2018, Pazartesi

Youtube Kanalımız Açılıyor

lusal ve uluslararası davalarla karşılaşmamak için, en ufak detaya dahi önem veriyor Amazon. Bu dünyanın en çok ziyaret edilen 2nci sitesinin kuralcılığı buradan gelir. Bizler gibi, ilgi duyan ve satış yapmak isteyen insanlar için rehber niteliğinde videolar çekmeye başladık, böylece bizim edindiğimiz deneyimleri insanlara da aktarmak istedik. Amacımız insanların birikimlerini işgüzarlara kaptırmadan, mağdur olmadan amazonda satış yapmaya başlamalarıydı. Hala da bu mantıkla yayın yapıyoruz.
2 Temmuz 2018, Pazartesi
12 Ağustos 2018, Pazar

Facebook Grubumuz Kuruluyor

Beklentimiz olmadan açtığımız youtube kanalımızda, stratejimiz organik büyüme üzerine idi. Takipçi veya izlenme satın almadan, sadece insanların keşfetmesi yönündeydi kararımız. Gösterilen ilgi ve sorular öyle büyüdü ki, bazı videoların altında o video ile alakasız başka bir videoyu ilgilendiren sorular çoğalınca facebook grubu kurmamız zorunlu hale geldi. Böylece kitleyi kontrol altında tutabilecek, defalarca sorulan aynı sorulara tekrar aynı yanıtı verip zaman ve mesai kaybını önlemeyi uygun bulduk. 2019 sonu sadece facebook grubumuz 8500 kişiye ulaşmış olacak.
12 Ağustos 2018, Pazar
21 Mart 2019, Perşembe

Web Sitemiz Açılıyor

Youtube kanalımızı “bizim deneyimlerimizi herkes öğrensin, hata yapmasın kimse” mantığı ile açmıştık. Kitlenin büyümesi, facebook grubuna, facebook grubunun hızlı büymesi web sitesini açmamızı zorunlu hale getirdi. Web sitemizin açıldığı gün, tüm SMA’da sadece 7500 kişiye hitap etmemiz bile kitlemizin büyüklüğünü anlamaya yeterlidir. Çoğu şirket bu kadar müşteriye bile geçin ulaşmayı, ulaşsa dahi eş zamanlı hizmet etmesi bile zor iken sene sonunda sadece facebook’da 8500 kişiye bile hizmet edecek alt yapımızı şimdiden kurduk. Profesyonel hizmet sunmak artık zorunlu hale gelmiştir ve bu eğilimi karşılayacak güçteyiz.
21 Mart 2019, Perşembe